V Powiatowy i XIX Gminny Konkurs Recytatorski „Śpieszmy się kochać ludzi”

Dnia 22 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Powiatowym i XIX Gminnym Konkursie Recytatorskim „Śpieszmy się kochać ludzi”, który odbył się  w Szkole Podstawowej w Lucieniu. W konkursie udział wzięli: Oliwia Kijek z oddziału przedszkolnego, Szymon Michalak z kl. I, Maria Fudała z kl. II, Sebastian Ignaczak z kl. III oraz Mateusz Magiera z klasy V.

Konkurs rozpoczął się koncertem muzycznym w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Lucieniu, który wprowadził wszystkich uczestników w jesienną poezję śpiewaną.

Następnie uczestnicy poszczególnych kategorii wiekowych od oddziału przedszkolnego po szkołę średnią wyrecytowali wiersze i prozę.

Po wysłuchaniu recytacji nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu w każdej kategorii wiekowej i wręczenie uczestnikom pamiątkowych dyplomów, a wyróżnionym książek oraz upominków.

Z naszej szkoły uczeń kl. I Szymon Michalak zdobył  II  miejsce w konkursie w kategorii  kl. 0 – I. Z tak miłym akcentem i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.