Dziękujemy za pokazanie nam, że porażki
mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć,
że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę,
że miłość i życzliwość często znajdujemy
w najciemniejsze dni.

Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty –  jest świętem nauczycieli, pedagogów i pracowników oświaty. Z tej okazji we czwartek, 17 października odbyła się  uroczysta akademia, którą uświetnił swoją obecnością Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński.

Za część artystyczną odpowiadał Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekuna - Pani Magdaleny Lebiody.
Piękną dekorację zawdzięczamy Pani Emilii Janiszewskiej, a o oprawę muzyczną zadbał Pan Krzysztof Sochacki.

Podczas uroczystości Pan Dyrektor Paweł Pilichowicz podkreślił ważną rolę nauczyciela w procesie kształcenia i wychowania młodego pokolenia, podziękował wszystkim pracownikom  za trud  i zaangażowanie oraz wręczył Nagrody Dyrektora Szkoły.