Misja: programowanie

Z radością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła w tym roku szkolnym do projektu „Misja: programowanie” realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (lider projektu) i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli.

Dzięki projektowi „Misja: programowanie” nasza placówka będzie oferować naukę programowania. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej: pani Elżbieta Włodarzewska, Jadwiga Sławińska i Barbara Marciniak poprowadzą zajęcia z kodowania, które zostało wprowadzone do podstawy programowej klas I-III w roku szkolnym 2017/2018.

Dzieci od najmłodszych lat będą zdobywać kompetencje, które zaprocentują w przyszłości. Nauczą się nie tylko programowania, ale wzmocnią kreatywność i zdolność logicznego myślenia.

Każda szkoła uczestnicząca w projekcie otrzyma zestaw  składający się z robota i dwóch tabletów wraz z pomocami dydaktycznymi dla nauczyciela prowadzącego zajęcia.