Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 rozpoczęła się uroczystą Mszą świętą w Kościele Przemienienia Pańskiego w Białotarsku.  O godzinie 9.00 wszystkich zebranych na sali gimnastycznej przywitał nowy Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Białotarsku - Paweł Pilichowicz. Jednym z zaproszonych gości był Wójt Gminy Gostynin - Edmund Zieliński, który przedstawił nowego dyrektora.

Dzień ten był równie wyjątkowy z racji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. W związku z tym wydarzeniem nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Przerwany Marsz”, który był podziękowaniem Dzieciom Wojny, za to co zrobili dla Polski, bo to dzięki nim możemy dziś żyć w wolnej ojczyźnie i cieszyć się wolnością. Dla uczczenia tej rocznicy do szkoły zaproszony został Jan Lewandowski – kombatant urodzony w 1936 roku, wydelegowany z miejscowości Górki na Zamojszczyznę.

Na zakończenie uroczystości Dyrektor Szkoły życzył nauczycielom wytrwałości i satysfakcji, a uczniom zgromadzonym na sali, jak najlepszych wyników w nauce, rozwijania zainteresowań i zdolności, a także pozytywnego nastawienia.