"Przerwany Marsz ..."

W tym roku obchodzimy 80 rocznice wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej wystąpiła z inicjatywą organizacji akcji "Przerwany Marsz…", polegającej na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku przerwanego przez wybuch II wojny światowej marszu do szkoły ówczesnej młodzieży.

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego włącza sie do ogólnopolskiej akcji "Przerwany Marsz ...".

Organizatorzy zachęcają, by 2 września 2019 r. uczestniczyć w inauguracji roku szkolnego wspólnie z babciami, dziadkami, a także osobami samotnymi, które mieszkają w danym regionie i wywodzą się z pokolenia Dzieci Wojny. Wydarzenie będzie okazją do tego, aby młodsze i starsze pokolenia mogły wspólnie przywitać nowy rok szkolny.

Polskie Dzieci Wojny to nasze Babcie i nasi Dziadkowie, osoby urodzone przed zakończeniem II wojny światowej (8.05.1945 r.) - ostatni świadkowie tamtych tragicznych dni. Dzięki temu, że oni wytrwali, dzisiaj młode pokolenie może spokojnie rozpocząć edukację pod okiem swoich nauczycieli, wychowawców i opiekunów.