Z wizytą w wojsku

W dniu 24.05.2019 dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z opiekunami pojechały na "Dni Otwartych Koszar" do Jednostki Wojskowej w Leźnicy Wielkiej koło Łęczycy. Na początku wzięliśmy udział w  koncercie Majki Jeżowskiej, która zauważyła naszą dobrą zabawę i podarowała nam 3 zdjęcia ze swoimi autografami. Występ artystki uświetniały kilkakrotne pokazy skoków spadochronowych i walki. Potem spróbowaliśmy przepysznej grochówki wojskowej. Następnie oglądaliśmy unikatowe na skalę naszego kraju helikoptery, wozy pancerne i wszelaką broń. Mogliśmy do nich wsiadać, próbować ich używać i zadawać niezliczoną liczbę pytań, gdyż obecni obok nas żołnierze chętnie na nie odpowiadali. Jesteśmy dumni z naszej armii, a kilkoro chłopców zadeklarowało wstąpienie w jej szeregi. Życie to zweryfikuje... Serdecznie dziękujemy Panu Jarosławowi Iwańskiemu za pomoc w organizacji wyjazdu.