Akceptuje siebie i innych

17 maja odbyły się w naszej szkole zajęcia warsztatowe pod tytułem -  „Akceptuje siebie i innych”. W spotkaniu prowadzonym przez Panią Magdalenę Kopczyńską (psycholog) i Panią Julitę Skibińską (psycholog) udział wzięli uczniowie klasy VI i VII. Przeprowadzone zajęcia miały przede wszystkim na celu budowanie i rozwijanie więzi emocjonalnych – przyjaźni, koleżeństwa w grupie. Celem zajęć było również uczenie postaw wzajemnego szacunku i tolerancji, a także uświadomienie uczniom, że każdy z nas jest indywidualnością i różni się od innych ludzi. Kształtowanie w uczniach poczucia akceptacji inności, a przede wszystkim jej aprobaty było istotnym założeniem przeprowadzonych zajęć.

Panie prowadzące zajęcia zwróciły szczególną uwagę na poznanie samego siebie i porównanie obrazu siebie z tym, jak spostrzegają nas inni. Poznanie siebie, zaakceptowanie i polubienie jest niezbędnym warunkiem dobrego funkcjonowania każdego z nas i podstawą pracy nad sobą. Pozytywna samoocena wpływa na nasze samopoczucie i stosunek emocjonalny do własnej osoby, ale co bardzo ważne kształtuje także nasze relacje z innymi ludźmi.

Dziękujemy pracownikom Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Gostyninie za przybycie i przeprowadzenie zajęć