V konkurs logopedyczny

W dniu 4 marca 2019 r. odbył się w naszej szkole już po raz  piąty Konkurs Logopedyczny. Wzięli w nim udział przedstawiciele z klas 1-3, a pozostali uczniowie i dzieci z oddziału przedszkolnego i punktu przedszkolnego aktywnie im kibicowali. Na wstępie prowadzące przypomniały, że od umiejętności językowych zależy:
- jak wiele dziecko jest w stanie zrozumieć z tego, co przekazuje mu nauczyciel,
- ile jest w stanie powtórzyć, zapamiętać i wykorzystać,
- o co dziecko może zapytać.
Przygotowane konkurencje przebiegały w przyjaznej i zabawowej atmosferze, choć najwięcej emocji wywołał wyścig w dmuchaniu kubeczków umieszczonych na tasiemkach. Dzieci z klasy I i III otrzymały po 16 punktów, a z klasy II - 15 punktów. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody książkowe. Uczestnicy tego zdarzenia uzmysłowili sobie, że język, którym się posługujemy jest naszą wizytówką oraz źródłem informacji o nas.
Dziękujemy Pani Sławomirze Szczęsnej - właścicielce sklepu spożywczego w Białotarsku za zapewnienie słodkiego poczęstunku - w postaci wafelków - dla wszystkich uczestników konkursu.