"Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny"

W dniu 25. 02. 2019 r. w godzinach 9.00 - 13.00 Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie zorganizował imprezę w ramach kampanii spoecznej "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Białotarsku, w której udział wzięło 109 uczniów klas III - VIII.

Uczniowie uczestniczyli w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Płocku przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym, funkcjonariusze KP Policji w Gostyninie omawiali tematykę zawartą w filmie "... tak, chcę być bezpieczny", natpmiast ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku omówili zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Wszyscy uczniowie zostali wyposażeni w zestawy zawierające elementy odblaskowe.