Wyjazd do Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie

17 października 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Białotarsku wyjechali do Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie, aby obejrzeć spektakle przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

Klasy IV- VI miały okazję poznać bliżej wierzenia Słowian i legendarne początki państwa polskiego na podstawie przedstawienia „Mity i legendy Słowian”. Uczniowie kl. VII i VIII oraz III gimnazjum obejrzeli natomiast teatralną adaptację lektury „Balladyna” Juliusza Słowackiego.

Oba spektakle poszerzają wiedzę uczniów z języka polskiego, historii i zajęć artystycznych oraz są doskonałą okazją do kontaktów z literaturą w wersji scenicznej. Utwory obejrzane w teatrze pozostają na dłużej w pamięci uczniów dzięki scenografii, kostiumom, choreografii i efektom dźwiękowym, które „ożywiają” język literacki.