Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

S – jak Szkolna K – jak Kasa O – jak Oszczędności

W naszej szkole od wielu już lat działa Szkolna Kasa Oszczędności, której opiekunem jest Pani Magdalena Lebioda . Mimo, że  zaangażowanie uczniów w oszczędzanie znacznie zmalało na przestrzeni ostatnich lat to i tak nadal jest grono uczniów, którzy w dalszym ciągu systematycznie oszczędzają. Dlatego też jak co roku nagrodziliśmy wybranych uczniów za systematyczne oszczędzanie.

W bieżącym roku szkolnym w ramach SKO oszczędzało jedynie 13 uczniów  naszej szkoły. Jak co roku we wrześniu ogłoszone zostały dwa konkursy „Mistrz oszczędzania” i „Najsystematyczniej oszczędzający uczeń”. W obu kategoriach przyznane zostały nagrody dla najbardziej zaangażowanych w oszczędzanie uczniów.

W tym roku szkolnym czekała nas mała niespodzianka – nagroda w kategorii „Mistrz oszczędzania”, a także „Najsystematyczniej oszczędzający uczeń” powędrowała do tej samej osoby, ucznia klasy VI - Karola Gontarka, który w bieżącym roku szkolnym aż 65 razy dokonywał wpłat na swoją książeczkę SKO, dzięki czemu zaoszczędził naprawdę dużą sumę pieniędzy.

Nagroda dla „Najlepiej oszczędzającej klasy”  powędrowała do uczniów klasy IV, którzy to w przeliczeniu na jednego ucznia najaktywniej włączli się w akcje oszczędzania w naszej szkole.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim nagrodzonym, a przede wszystkim gorąco zachęcamy do systematycznego oszczędzania w ramach Szkolnej Kasy Oszczędności od nowego roku szkolnego.

Opiekun Szkolnej Kasy Oszczędności:

Magdalena Lebioda