Wycieczka do Sochaczewa

W dniu 9.05.2018 uczniowie klas I-III wzieli udział w  całodniowej wycieczce do  Sochaczewa i Żelazowej Woli. Najpierw pojechaliśmy do Sochaczewa, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Kolei Wąskotorowej. Dzieci miały okazję obejrzeć skansen z ciekawymi eksponatami. Później udaliśmy się pociągiem w stronę Kampinowskiego Parku Narodowego. Przemierzając malownicze pola i lasy ciuchcią dotarliśmy do stacji Wilcze Tułowskie w Kampinoskim Parku Narodowym. Po spacerze leśnymi ścieżkami pociąg zabrał wszystkich do Osady Puszczańskiej w Tułowicach. Tam, tuż obok zabytkowej stacyjki, jest urokliwy zakątek, gdzie na wielkiej i starannie zagospodarowanej polanie odbyło się ognisko. Ostatnim punktem programu był przejazd do Żelazowej Woli i zwiedzanie dworku – miejsca urodzenia Fryderyka Chopina. Cały czas dopisywała nam pogoda i dobre humory. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że wycieczka była niezapomniana i bardzo udana.