Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Konkurs EKO-MATMA

27 kwietnia w naszej szkole odbyła  się kolejna edycja Gminnego Konkursu Matematyczno – Przyrodnicego EKO – MATMA dla uczniów klas VI szkół podstawowych.

Do rywalizacji stanęły 3 trzyosobowe drużyny ze szkół w: Teodorowie, Sierakówku i Sokołowie. Kibice, którzy przyjechali z zawodnikami wspaniale dopingowali swoim zawodnikom, prezentując okrzyki, piosenki, układy taneczne oraz transparenty.

Konkurs składał się z 8 konkurencji, wśród których znalazły się: test przyrodniczy,  uzupełnianka, zadanie matematyczne, krzyżówka, zadanie na szacowanie, łamigłówka „kwadrat magiczny”.

W ostatniej konkurencji zostały przyznane punkty za kibicowanie oraz za wykonanie modelu Układu Słonecznego.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele: Elżbieta Matysek, Emilia Janiszewska i Beata Kosmalska.

A oto wyniki konkursu:

I miejsce – drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Sokołowie,

II miejsce – drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Teodorowie,

III miejsce – drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Sierakówku.

Serdecznie gratulujemy!

Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i pomysłowość, a nauczycielom za trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursu i kibicowania.