Zapraszamy Panią Wiosnę

Pod tym hasłem w dniu 16.03.2018 w grupie „Tygryski” odbyły się zajęcia z wykorzystaniem różnorodnych gier i zabaw mających na celu przybliżenie i podsumowanie wiadomości dzieci na temat zbliżającej się wiosny. Spotkanie w „Radosnej Szkole” poprowadziła praktykantka Pani Sylwia Bieniek pod kierownictwem Pani Grażyny Rutkowskiej.

Dzieci wykonywały różne zadania w dwóch grupach – żółtej i pomarańczowej. Za każde wykonane zadanie zwycięska drużyna otrzymywała dwa punkty. Tygryski wspaniale bawiły się przy następujących konkurencjach:

• „Witamy i żegnamy” – segregowanie cech wiosny i zimy,
  • „Zajączki na łączkę” - zabawa ruchowa,
  • „Wiosenne kalambury”,
  • „Kwiaty wiosenne” – odgadywanie zagadek,
  • „Sprawna rączka” – zabawa ruchowa,
  • „Głodny miś” – zabawa ruchowa.

Po podliczeniu punktacji nie wyłoniono zwycięscy, ponieważ drużyny uzyskały tą samą liczbę punktów (12). Wspaniałą zabawę zakończył poczęstunek słodkościami oraz krótkie zabawy dowolne w „Radosnej szkole”.