„Zemsta” w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie

14 marca 2018 roku uczniowie VII klasy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Białotarsku wyjechali do Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie na spektakl „Zemsta”. Przedstawienie na podstawie komedii Aleksandra Fredry przygotował Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.

„Zemsta” to sztuka ponadczasowa, wystawiana najczęściej ze wszystkich dzieł Fredry. Komedia ukazuje w humorystyczny sposób dawny świat szlachecki, nie ukrywając jego wad, ale czyni to z  pobłażliwością i przymrużeniem oka. Bohaterów „Zemsty” nie da się nie lubić, zwłaszcza Papkina, który podbił serca młodych widzów.

„Zemsta” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia przybliżyła młodzieży lekturę, a tych, którzy jej jeszcze nie czytali , na pewno zachęciła  do osobistego kontaktu z książką.