Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej

Dnia 16 marca aż czworo uczniów naszej szkoły wybrało się do Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego na Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej.

Celem konkursu była:

- dodatkowa motywacja do nauki i doskonalenie znajomości języka angielskiego,

- stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania swoich umiejętności,

- popularyzacja wśród młodzieży poezji anglojęzycznej,

- uwrażliwienie uczniów na poezję.

Konkurs oceniany był w dwóch kategoriach – gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne. Zmagania językowe uczestników oceniała Pani Hanna Nowomiejska – Jędrzejewska i Magdalena Broda. Do konkursu zgłosili się uczniowie z Białotarska, Lucienia, Łaniąt, a także przedstawiciele aż trzech gostynińskich szkół.

Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Białotarsku reprezentowali: Julia Brzezińska, Julia Jesionowska, Zuzanna Kafarska i Mateusz Osiński. Poziom wszystkich uczniów biorących udział w zmaganiach recytatorskich w języku angielskim był naprawdę bardzo wyrównany i jednego możemy być pewni – Panie zasiadające w komisji miały naprawdę nie łatwe zadanie.

Mimo wyrównanej „walki na słowa” naszej uczennicy Julii Jesionowskiej prezentującej wiersz pod tytułem „I want it now” udało się wywalczyć zaszczytne trzecie miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.