IV konkurs logopedyczny

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w dniu 20.02.2018 odbył się w naszej szkole IV Konkurs Logopedyczny "Piękna nasza mowa ojczysta". Był on głównie adresowany do uczniów klas I - III. Celem konkursu było propagowanie poprawnego mówienia, które daje większe szanse na szybsze zdobywanie  informacji, poznawanie nowych ludzi i sprawniejsze uczenie się.

Wstępem do konkursu była inscenizacja bajki „Brzydkie Kaczątko”, którą przedstawiły „Tygryski”  dzieciom z klas I –III w już dniu 5 lutego 2018 r. Podczas tego spotkania zaprezentowały widzom swoje umiejętności dykcyjne.

Właściwe zmagania konkursowe wszyscy zebrani na sali rozpoczęli od wykonania kilku ćwiczeń rozluźniających aparat artykulacyjny. Następnie zadania konkursowe wykonywały dwuosobowe zespoły wyłonione z poszczególnych klas, były to: autoprezentacja, wierszyki logopedyczne, wyrazy najbardziej pasujące do zdania, zdmuchnij kartkę, wykryj błędne słowo, liczenie opon.

Wszystkie działania konkursowe przebiegały w przyjaznej atmosferze oraz dobrze rozumianej rywalizacji w gronie uczestników. Na szczególną pochwałę zasługuje postawa publiczności, która w skupieniu wysłuchiwała prezentacji swoich koleżanek i kolegów oraz dopingowała swoich faworytów.

W konkursie wszystkie drużyny uzyskały zbliżoną liczbę punktów i otrzymały jednakowe nagrody. Wysoka punktacja przyznawana uczestnikom konkursu świadczy o starannym przygotowaniu dzieci. Wszyscy uczestnicy spotkania zapoznali się z ćwiczeniami doskonalącymi wyraziste mówienia.

Serdeczne gratulacje zwycięzcom oraz gorące podziękowania wszystkim uczestnikom składają: dyrekcja, wychowawcy oraz pomysłodawca i organizator konkursu Grażyna Rutkowska