ORZEŁ BIAŁY – PATRONEM SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BIAŁOTARSKU

Szkoła jest miejscem niezwykle ważnym dla każdego młodego człowieka. To właśnie tu zdobywa wiedzę i doświadczenia, które będzie wykorzystywał w trakcie dalszej edukacji. Poza tym uczy się właściwego zachowania, kultury,  miłości do Ojczyzny oraz szacunku do tradycji. Od wielu lat w naszej szkole świętujemy bardzo uroczyście Rocznicę Odzyskania Niepodległości, uchwalenie Konstytucji 3 Maja, organizujemy również Konkurs Pieśni Patriotycznej oraz szereg uroczystości środowiskowych. Nadaliśmy naszej szkole imię Orła Białego, co jest z jednej strony nobilitacją, a z drugiej zobowiązaniem. Wybór Patrona zobowiązuje szkołę do krzewienia postaw patriotycznych wśród młodzieży, do szerzenia poszanowania wielowiekowej tradycji naszej Ojczyzny, a wizerunek majestatycznego Orła na sztandarze szkoły jest dla wszystkich ogromnym wyróżnieniem. Wybór patrona kładzie na nas obowiązek sprostania wysokim wymaganiom.