Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada to Międzynarodowy oraz Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.
W tym dniu przypada rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to szczególny moment, w którym kierujemy uwagę na dzieci i ich prawa. W związku z tym przed salą pedagoga i psychologa szkolnego powtał kącik tematyczny związany z dzisiejszymi obchodami praw dziecka. Uczniowie mogli zapoznać się z kodeksem przysługujących im praw oraz z ważnym dokumentem, którym jest Konwencja o prawach dziecka. W tygodniu poprzedzającym dzisiejszą akcję, pedagog szkolny przeprowadziła zajęcia w przedszkolu i w szkole, których celem było uświadomienie najmłodszych, że mają swoje prawa i powinni wiedzieć jak z nich korzystać, a także przypomnienie, że dorośli powinni stać na ich straży i podejmować działania wzmacniające ich ochronę.
Ewelina Stępień