Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Empatyczna klasa"

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Białotarsku zrealizowała październikową misję na temat empatii.
W tym celu:
- uczniowie klasy VII wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez pedagoga szkolnego, pedagoga specjalnego i psychologa szkolnego. Uczniowie poznali znaczenie słowa empatia. Dowiedzieli się, jak należy reagować adekwatnie do sytuacji. Poznali przykłady zachowań empatycznych oraz czym przejawia się brak empatii. Stworzyli drzewo z zachowaniami wyrażającymi empatię. Z zaangażowaniem wzięli udział w ćwiczeniu "Jak to wyjaśnić?-uczeń zasypia na lekcji.
- uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w wycieczce szkolnej do Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. Było to doskonałą okazją do uświadomienia sobie, jak żyli ludzie przed wojną i w czasie jej trwania, z czym się zmagali, jakie mieli problemy. Miejsce to nauczyło nas pokory i skłoniło do refleksji.
- uczniowie klas I-III uczestniczyli w akcji "Szkoła Pamięta". Na cmentarzu parafialnym uczcili pamięć zmarłych nauczycieli i dyrektorów.

Ewelina Stępień