Nawiedzenie Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej

W dniach 19 – 21 .09 br. w naszej parafii miało miejsce niezwykłe wydarzenie – nawiedzenie Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Uczniowie naszej szkoły brali czynny udział w Eucharystii i rekolekcjach. 19 września społeczność szkolna uczestniczyła we Mszy Świętej. Wiktor Cywiński, Aleksandra Brudnowska, Wiktoria Tomczak i Oliwia Kijek Szymon Michalak, Oliwier Krawczyk i Miłosz Koral zaangażowali się w przygotowanie liturgii.
W dniu nawiedzenia Obrazu Matki Boskiej – 20 września uczniowie z pocztem sztandarowym w składzie: Maja Maślanka, Oliwia Witczak, Maria Fudała, Antonina Witkoś, Adrian Zalewski i Jakub Tyszkiewicz brali udział w powitalnej procesji i Mszy Świętej, podczas której Pan Dyrektor Paweł Pilichowicz odczytał fragment Pisma Świętego. W uroczystym powitaniu i złożeniu kwiatów uczestniczyli: ksiądz proboszcz Piotr Paweł Obolewski, przedstawiciele rodzin – Agnieszka Witkoś i Janusz Brudnowski, przedstawiciele młodzieży – Maja Maślanka i Oliwia Witczak, przedstawiciele dzieci – Magdalena Fudała, Nadia Rosiak, Wiktor Złotowski i Jakub Świtek. Ochotniczą Straż Pożarną z Białotarska reprezentował Michał Gralak.
W czwartek 21 września została odprawiona Msza Święta w intencji szkół z parafii Białotarsk, które zostały poświęcone opiece Matki Bożej. W Liturgii Słowa brały udział: Oliwia Witczak, Maria Fudała, Antonina Witkoś.
Nad całością przygotowań czuwała Barbara Fudała, przy współpracy Doroty Stępniak i Lucjana Lewandowskiego.
Zdjęcia z portalu gostynin24