Posiłek w szkole i w domu

Gmina Gostynin dnia 27 czerwca 2019r. podpisała umowę z Wojewodą Mazowieckim na udzielenie dotacji celowej ze środków budżetowych z przeznaczeniem na realizację programu pod nazwą „Posiłek w szkole i w domu”.

Program dotyczący wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków został zrealizowany już w dwóch Szkołach Podstawowych Gminy Gostynin.

Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 80 000 zł, gdzie wkład własny Gminy Gostynin przy wnioskowanej kwocie wyniósł po 20 000 zł.

Celem programu jest zapewnienie finansowego wsparcia w organizacji stołówek oraz miejsc spożywania posiłków w szkołach.

W ramach programu Szkoła Podstawowa w Białotarsku pozyskane środki wykorzystała na wyremontowanie wentylacji oraz doposażenie i poprawę standardu stołówki. Zakupiono stoły produkcyjne, szafki z półkami, szafki ze zlewozmywakami, zastawę stołową, termosy, pojemniki gastronomiczne, drobny sprzęt kuchenny oraz stoły i krzesła do jadalni.