Ekologiczny Piknik Rodzinny

W dniu 14 czerwca 2023r. odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Białotarsku pod honorowym patronatem Minister Klimatu i Środowiska - Anny Moskwy.
Szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 30 000zł. na realizację Ekologicznego Pikniku Rodzinnego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Dyrektor Szkoły, Pan Paweł Pilichowicz, powitał przybyłych gości na Ekologiczny Piknik Rodzinny: panią Magdalenę Grodecką - dyrektora Wydziału Zamiejscowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Płocku, pana Rafała Chojnackiego - doradcę Energetycznego Zespołu Doradców Energetycznych Wydziału Zamiejscowego w Płocku, pana Pawła Goliszka - zastępcę Wójta Gminy Gostynin, panią Renatę Kędzierską - przewodniczącą Rady Gminy Gostynin, panią Ewę Ambroziewicz - kierownik Referatu Promocji i Funduszy Pomocowych, panią Grażynę Brzezińską - sołtys Białotarska, panie Elżbietę Ślusarską i Monikę Słowińską - przedstawicieli Koła Gospodyń Wiejskich w Białotarsku oraz OSP w Białotarsku oraz wszystkich rodziców z dziećmi.
W programie przewidziano wiele atrakcji: koło fortuny z nagrodami, stanowisko sadzenia roślin antysmogowych, eko pokój zagadek, bomby nasienne -kule z gliny i ziemi, stanowiska eksperckie o ekologii, eko VR - udział w cyfrowej wspinaczce, OZE stanowisko edukacyjne - wiatrownie i ich wykorzystanie przy wytwarzaniu prądu, eko biżuteria - tworzenie niepowtarzalnych naszyjników
i bransoletek przy użyciu resztek różnobarwnych tkanin bawełnianych, pozyskanych
z recyklingu, eko ramki do zdjęć, gra puzzle XXL - w których po ułożeniu wszystkich elementów powstaje eko miasto, gra planszowa XXL - w trakcie zabawy uczestnicy poszerzają swoją wiedzę na temat ochrony powietrza, segregacji, bioróżnorodności lub wody , zamki dmuchane, ekologiczny twister oraz ekologiczny poczęstunek.
Podczas pikniku wykorzystano sprzęt zakupiony w programie #LaboratoriaPrzyszlosci
Zapraszamy do fotorelacji z pikniku.