XVI Turniej Sztafet o Puchar Wójta Gminy Gostynin

W dniu 30.05.2023r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Białotarsku odbył się XVI Turniej Sztafet o Puchar Wójta Gminy Gostynin.
Organizatorem zawodów był „UKS START” w Białotarsku wraz ze Szkołą Podstawową im. Orła Białego w Białotarsku pod honorowym patronatem Wójta Gminy Gostynin, Pana Edmunda Zielińskiego.
O godz. 9.00 Prezes UKS START w Białotarsku, Lucjan Lewandowski, Dyrektor Szkoły, Paweł Pilichowicz i Wójt Gminy Gostynin, Edmund Zieliński powitali uczestników.
Zwycięskie drużyny otrzymały puchary oraz pamiątkowe medale, a dyplomy otrzymały wszystkie drużyny uczestniczące w zawodach.
W zawodach uczestniczyło siedem szkół z gminy Gostynin, a łączna liczba zawodników przekroczyła 140.
Nagrody zostały pozyskane z projektu „Odkryj swoją moc - zdrowe wyzwania przeciw uzależnieniom i przemocy” realizowanego z zakresu zdrowia publicznego określonego w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2021-2025 w ramach celu operacyjnego nr 2 Profilaktyka uzależnień.
Zawody przygotowali i prowadzili nauczyciele W-F ze Szkoły Podstawowej w Białotarsku – mgr Lucjan Lewandowski i mgr Aneta Jędrzejczak, Ewelina Stępień, Joanna Bigielmajer, Barbara Fudała.
W wyniku przeprowadzonych biegów przyznano następujące miejsca:
Kategoria dziewcząt młodszych:
I miejsce - Lucień
II miejsce - Sierakówek
III miejsce - Zwoleń
IV miejsce - Teodorów
VI - Sokołów
Kategoria chłopców młodszych:
I miejsce - Lucień
II miejsce - Solec
III miejsce - Zwoleń
IV mijesce - Sokołów
VI miejsce - Teodorów
VII miejsce - Sierakówek
Kategoria dziewcząt starszych
I miejsce - Solec
II miejsce - Zwoleń
III miejsce - Sierakówek
IV miejsce - Białotarsk
V miejsce - Sokołów
VI miejsce - Lucień
Kategoria chłopców starszych :
I miejsce - Solec
II miejsce - Lucień
III miejsce - Sierakówek
IV miejsce - Zwoleń
V miejsce - Białotarsk
Podczas turnieju wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.