LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - projektowanie modeli 3D

W ramach lekcji informatyki, uczniowie klasy ósmej mają możliwość zapoznania się z programem Tinkercad, który jest darmowym narzędziem do projektowania 3D. Jest to proste w obsłudze oprogramowanie, które pozwala na tworzenie różnorodnych projektów - od prostych figur po skomplikowane modele.

Poprzez takie zajęcia uczniowie rozwijają swoje kompetencje projektowe, kreatywność oraz zdolności manualne. Kolejnym etapem jest przeniesienie projektu do drukarki 3D. Dzięki tej technologii, uczniowie mają możliwość zobaczyć swój projekt w trójwymiarowej formie.

Projektowanie 3D Daje uczniom możliwość poznania najnowszych trendów w dziedzinie nowoczesnych technologii. Uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w dorosłym życiu, a projektowanie 3D może stać się dla nich ciekawą pasją lub nawet przyszłym zawodem.