„Książka przyjaciel prawie żywy”

W dniu 25 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, popularyzujący twórczość Marii Konopnickiej – patronki roku 2022, pod hasłem „Książka przyjaciel prawie żywy”.
Wydarzenie rozpoczęto utworem pt. ”Piosenka o książkach” w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego.
W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją, popularyzowanie czytelnictwa w ramach projektu „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.
Wszyscy uczestnicy z zaangażowaniem przygotowali i zaprezentowali utwory poetki, patronki roku.
Komisja konkursowa w składzie:
- p. Paweł Pilichowicz – Dyrektor szkoły
- p. Anita Zawistowska – Stempniak – nauczycielka języka polskiego
- p. Anna Nowicka – nauczycielka języka polskiego
wyłoniła i nagrodziła uczestników.
I kategoria – przedszkole i klasy I –III
I miejsce – Oliwia Kijek i Szymon Michalak
II miejsce – Szymon Zalewski
III miejsce – Julia Sierant i Tymon Kopczyński
II kategoria - klasy IV – VIII
I miejsce – Oliwia Witczak
II miejsce – Zuzanna Duda
III miejsce – Maria Fudała
Wyróżnienie: Amelia Seklecka i Oliwia Pluskota.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które wręczył przewodniczący komisji – Dyrektor szkoły – Paweł Pilichowicz.
Słowa podziękowania otrzymali uczestnicy, jury oraz organizatorzy konkursu: p. Grażyna Rutkowska, p. Barbara Fudała i p. Ewelina Stępień.
Zwycięzcom jeszcze raz składamy serdeczne
gratulacje

i życzmy dalszych sukcesów. Mamy nadzieję, iż konkurs pozostanie naszą coroczną tradycją.