Międzynarodowy Dzień Książki

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest w dniu urodzin znanego duńskiego baśniopisarza - Hansa Christiana Andersena, czyli 2 kwietnia. Święto zostało zainicjowanew 1967roku przez Międzynarodową Izbę ds.Książek dla Młodych Ludzi (IBBY).
Gospodarzem Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w 2022 roku jest Kanadyjska Sekcja IBBY. Przesłanie dla dzieci napisał Richard Van Camp, pisarz z Kanady: "Historie to skrzydła, które pomagają wznosić się każdego dnia. Czytanie to wolność. Czytanie to oddech. Czytanie pozwala zobaczyć świat w nowy sposób i zaprasza do światów, których nigdy nie chcesz opuścić. Czytanie pozwala twojej duszy śnić. Mówią, że książki są przyjaciółmina całe życie i zgadzam się z tym. Twój idealny wszechświat rośnie tylko wtedy, gdy czytasz. Historie to skrzydła, które pomagają wznosić się każdego dnia, więc znajdź książki, które przemawiają do twego ducha, do twego serca, do twego umysłu. Historie to lekarstwa. Leczą. Pocieszają. Inspirują. Uczą. Błogosław gawędziarzy, czytelników i słuchaczy. Błogosław książki. Są lekarstwem na lepszy, jaśniejszy świat. Mahsi cho. Dziękuję bardzo."
Richard Van Camp

Nasza szkolna biblioteka włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci przygotowując gazetkę i wystawę książek.