Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

"Kolorowe Kredki"

Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu zapraszają do udziału w akcji: Kolorowe Kredki - zbieramy kredki i pomagamy wyjątkowym i niesamowitym!
W każdym z domów z pewnością znajdują się niekompletne, częściowo zużyte i niepotrzebne kredki...... Zbieramy kredki.... mamy porządek w pokoju i włączamy się w akcję proekologiczną wspierającą recykling.
Opiekunowie SU i SKW pakują i wysyłają kredki... A potem dzieje się magia...
Na miejscu wolontariusze pracują nad ich obróbką i segregacją.
Pan Edward najstarszy 80letni wolontariusz i emerytowany krawiec w jednej osobie zasiada do maszyny i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki. Piórniki zapełnione odrestaurowanymi kredkami są zawożone do szpitali, szkół przyszpitalnych i świetlic środowiskowych lub do fundacji wspierających dzieci. Drewniane kredki, które są w gorszym stanie, są przerabiane na kredkowe małe dzieła. Kredkowa biżuteria i inne przedmioty z kredek są przekazywane na różne aukcje charytatywne, wspierając zbiórki pieniędzy.
Akcję możecie śledzić na fb:
Kolorowe Kredki
- zbieramy kredki i pomagamy wyjątkowym i niesamowitym.
Liczymy na Was!!!