Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

#RazemNaŚwięta

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski zachęca wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe oraz polskie szkoły za granicą do udziału w kolejnej edycji akcji „Razem na Święta”. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. W ubiegłym roku w akcję włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek. Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne. W tym roku do akcji „Razem na święta” włączamy się i My – uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji – jednym słowem cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Białotarsku.

W  naszej szkole od wielu już lat funkcjonuje Szkolne Koło Wolontariatu, które realizuje działania zasługujące na prawdziwe uznanie. Nasi uczniowie na co dzień angażują się w przedsięwzięcia charytatywne, o czym świadczą przeprowadzone już w tym roku szkolnym akcje:
- „Kolorowe kredki” polegająca na zebraniu artykułów szkolnych dla dzieci z domu dziecka,
- „Tornister pełen uśmiechów” akcja polegająca na zebraniu przyborów szkolnych dla dzieci z innych krajów,
- akcja obdarowywania dzieci z Powiatowego Zespołu Placówek Opiekuńczo Wychowawczych w Gostyninie    maskotkami – „Podziel się Pluszakiem”,
- cyklicznie przeprowadzana zbiórka plastikowych nakrętek – „Plastikowe nakrętki pilnie poszukiwane!” przekazywanych na rzecz potrzebujących dzieci z naszych okolic.

Pragniemy, aby wszystkie te wspaniałe inicjatywy były kontynuowane, nie mniej jednak w okresie przedświątecznym, kiedy to najwięcej osób oczekuje na pomoc, zamierzamy szczególnie zintensyfikować nasze działania. W ramach akcji „Razem na Święta”
uczniowie i nauczyciele naszej szkoły:

- zorganizują przedświąteczne Spotkanie Bożonarodzeniowe (Jasełka Bożonarodzeniowe integrujące lokalną społeczność),

- przekażą własnoręcznie wykonane upominki seniorom ze swojego najbliższego otoczenia,

- zorganizują zbiórkę darów dla lokalnego schroniska dla zwierząt,

- przeprowadzą Kiermasz Bożonarodzeniowy,

- zorganizują Festiwal Pierników.

Liczymy na duże wsparcie i zaangażowanie.