Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 realizowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na lata 2021-2025 Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Białotarsku otrzymała dofinansowanie w kwocie 1500 zł na zakup książek dla Oddziału Przedszkolnego będących nowościami wydawniczymi.
Dzięki programowi dzieci będą miały okazję korzystać z ponad 106 książek, wzbogacając swoją wiedzę o otaczającym świecie.

W ramach uzyskanego wsparcia mogliśmy zakupić wiele nowości wydawniczych dla dzieci w wieku 3-6 lat. Młodzi czytelnicy i ich rodzice z wielką chęcią sięgają po zakupione publikacje.

Tygryski i Smerfy w Bibliotece Pedagogicznej

3 marca Tygryski i Smerfiki brały udział w lekcji bibliotecznej. Dzieci zapoznały się z bogatymi zasobami Biblioteki Pedagogicznej w Gostyninie. Spotkanie zorganizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Wyjazd był bardzo udany i w najbliższym czasie musimy zostać powtórzony.