Zdrowe dzieci - Skarby Mazowsza

Przedmiotem Projektu jest wdrażanie wczesnego wykrywania wad rozwojowych i rehabilitacji dzieci zagrożonych niepełnosprawnością i niepełnosprawnych zgodnie z „Regionalnym Programem Zdrowotnym w zakresie chorób kręgosłupa i otyłości wśród dzieci z województwa mazowieckiego okres realizacji lata: 2018-2021”.

Wsparcie projektowe skierowane jest do grupy docelowej 340 dzieci (170 kobiet i 170 mężczyzn) uczniów kl. I-VI szkół podstawowych z 7 powiatów województwa mazowieckiego: gostynińskiego, sochaczewskiego, żyrardowskiego, sierpeckiego, żuromińskiego, płońskiego i płockiego.

Celem głównym projektu jest poprawa stanu zdrowia dzieci w kl. I-VI szkół podstawowych z 7 powiatów: gostynińskiego, sochaczewskiego, żyrardowskiego, sierpeckiego, żuromińskiego, płońskiego i płockiego województwa mazowieckiego w zakresie chorób kręgosłupa w okresie VIII 2019- VII 2020.

Uczniowie naszej szkoły chętnie przystąpili do programu.

Wsparcie projektowe obejmowało:

1. działania informacyjno-promocyjne,
  2. kwalifikację uczestników,
  3. działania informacyjno-edukacyjne uczniów oraz ich rodziców/opiekunów, interwencję terapeutyczną przez okres 9 miesięcy (w tym badania początkowe, kontrolne i końcowe, zajęcia ruchowe i indywidualne porady lekarzy/fizjoterapeutów),
  4. monitoring i ewaluacja działań w ramach projektu,
  5. działania informacyjno-szkoleniowe dla personelu medycznego z podmiotów świadczących podstawową opiekę zdrowotną, dla pielęgniarek/higienistek szkolnych, w zakresie merytorycznym związanym z udzielanym wsparciem
  6. działania informacyjno-edukacyjne dla osób z otoczenia dzieci uczestniczących w programie.

Zajęcia prowadzone były od poniedziałku do piątku w sześciu grupach wiekowych.

Uczestnicy projektu mogli także skorzystać z oferty wakacyjnej:

- zajęcia ruchowe z fizjoterapią i rehabilitacją,
- zajęcia usprawniające funkcjonowania w grupie,
– kompetencje emocjonalno-społeczne,
- inne zajęcia na świeżym powietrzu, w formie ciekawych zabaw, pogadanek, ognisk i atrakcji.

Zajęcia trwały od 13 lipca 2020 roku, w godzinach od 9:00-13:00 od poniedziałku do piątku w miejscowym obiekcie OSP.

Wszystkie zajęcia DARMOWE.