Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 obchodzić będziemy 9 lutego.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Wydarzenie partonatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów - Mateusz Morawiecki. Partnerami akcji zostały firmy: Facebook, Google, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle.

W związku z obchodami DBI w naszej szkole zaplanowane zostały następujące działania:

• konkurs informatyczny „Mój Avatar” dla klas III – VI,
  • konkurs informatyczny „Moja Gra” dla klas IV – VIII,
  • konkurs plastyczno – informatyczny „Bezpieczna Emotka” dla klas 0 – III,
  • zajęcia edukacyjne dla uczniów o tematyce cyberprzemocy i bezpiecznym poruszaniu się w internecie.

W plikach do pobrania znajdziecie plakaty z konkursami oraz poradniki pomocne podczas wykonywania zadań konkursowych.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w naszych konkursach.