ŚWIĄTECZNY KONKURS PLASTYCZNO-JĘZYKOWY

1. Cele konkursu:

• motywowanie do poszerzania wiedzy o zwyczajach świątecznych na świecie
  • doskonalenie umiejętności tworzenia krótkich wypowiedzi pisemnych w języku angielskim
  • wzbogacanie słownictwa z języka angielskiego i umiejętne wykorzystywanie wiedzy leksykalnej
  • doskonalenie umiejętności plastycznych

2.  Regulamin konkursu:

• konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 5-8 SP
  • do konkursu można przystąpić indywidualnie

3. Zasady i przebieg konkursu:

• jeśli chcesz sprawdzić swoje umiejętności plastyczne i językowe, a tym samym marzysz o wyższej ocenie z języka angielskiego na koniec semestru, to jesteś we właściwym miejscu

• Święty Mikołaj przybiera różną postać, od skrzata po dobrotliwego staruszka z białą brodą. Wybierz dowolny kraj i przedstaw graficznie jak ludzie wyobrażają sobie tam postać Świętego Mikołaja. Następnie umieść krótki opis w języku angielskim, w dowolnym miejscu na plakacie (max. 70 słów), przedstawiający tradycje danego kraju, np. kiedy święty przychodzi i obdarowuje dzieci upominkami oraz jak dzieci mu się odwdzięczają.

• plakat można wykonać w dowolnym formacie i dowolną techniką (np. kredka, ołówek, pastele, akwarela, kolaż, itp.), następnie należy wykonać czytelne zdjęcie i wysłać na podany adres email: trinitie215@gmail.com do 12 grudnia 2020 r.

Powodzenia ;-)