Pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej…

W czwartek 5 listopada 2020 r. do biblioteki szkolnej zawędrowali pierwszoklasiści pod przewodnictwem p. Barbary Marciniak. Celem ich wizyty było zapoznanie się z miejscem, które „jest niczym portal do wielu różnych światów” (Amo Jones), wystarczy otworzyć odpowiednie „drzwi”. Poznając regulamin biblioteki oraz księgozbiór młodego czytelnika, każdy z uczniów klasy pierwszej, dowiedział się jak może te krainy odwiedzić. Na początek swej przygody uczestnicy spotkania otrzymali Wyprawkę Czytelniczą ufundowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, w skład których weszły: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet. Mam nadzieję, że miłość i pasja do czytania będzie, od tej chwili, pielęgnowana przez nowych czytelników każdego dnia.