Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Olimpus Sesja Zimowa z Matematyki

W styczniu 2020 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej Olimpus Sesja Zimowa z matematyka. Konkurs był przeprowadzony wśród uczniów klas IV - VIII.

Test olimpiady składał się z 30 pytań i podanych do nich 4 odpowiedzi. W sesji zimowej tylko jedna z podanych odpowiedzi była poprawna. Każdy uczestnik w końcowej klasyfikacji mógł zdobyć 60 punktów. Olimpiada pozwalała uczniom zapoznać się z testową formą sprawdzania wiedzy, wykorzystywaną obecnie na każdym etapie nauczania. Ciekawe pytania sprawiły, że uczeń z przyjemnością rozwiązywał zadania, jednocześnie sprawdzając swoją wiedzę i umiejętności.

Czworo uczniów naszej szkoły uzyskało sumę punktów powyżej średniej krajowej dla poszczególnych klas.

Oto najlepsze wyniki:

1. Mateusz Magiera, klasa V – 39 pkt.
  2. Bartosz Pietruszyński, klasa VII – 34 pkt.
  3. Zofia Szajnecka, klasa VI – 30 pkt.
  4. Marcel Miłek, klasa V – 25 pkt.

Olimpus pragnie promować uczniów wykazujących zainteresowanie różnymi dziedzinami i posiadających wszechstronną wiedzę. W związku z tym wybierany jest Szkolny Omnibus – uczeń, który uzyskał największą sumę punktów.

Miło nam poinformować, że tytuł Szkolnego Omnibusa otrzymuje Mateusz Magiera.

Pozostali uczestnicy olimpiady: Adam Gutkowski, Patryk Rybicki, Michał Gralak, Michał Kurek, Szymon Tyszkiewicz, Anna Kurkowska, Karol Gontarek, Maria Szczęsna, Krzysztof Lewandowski, Magdalena Jabłońska, Jakub Tyszkiewicz.

Wszyscy uczniowie biorący udział w Olimpiadzie otrzymali dyplomy uznania.

Gratulujemy!!!