Jak zwrócić książki do Biblioteki w czasie epidemii koronawirusa?

Od 1 czerwca 2020r. zmieniają się zasady zwrotu książek do Biblioteki szkolnej:

1. Książki i podręczniki są zwracane przez uczniów/rodziców w ustalone przez dyrektora, nauczyciela bibliotekarza i wychowawcę określone dni (w celu uniknięcia grupowania się osób). Harmonogram jest zamieszczony na stronie internetowej szkoły w zakładce BIBLIOTEKA oraz na tablicy ogłoszeń, znajdującej się na korytarzu po prawej stronie przy wejściu głównym szkoły.
  2. Rodzic/uczeń dokonujący zwrotu podręczników powinien być w maseczce i rękawiczkach.
  3. Książki przynoszone są do biblioteki szkolnej, a zwrot potwierdzony jest podpisem (własnym długopisem) na liście udostępnionej przez nauczyciela bibliotekarza.
  4. Przed przekazaniem książek do biblioteki należy zdezynfekować dłonie, następnie oddać książki wraz z wypełnioną Kartą informacyjną. Plik jest dostępny do pobrania na dole strony.
  5. Po upływie kwarantanny nauczyciel bibliotekarz wraz z wychowawcą dokonuje oceny stanu technicznego zwróconych książek i podręczników. W sytuacji stwierdzenia zniszczenia książki, rodzic zobowiązany jest do zakupu nowego egzemplarza, o czym zostanie poinformowany telefonicznie lub za pomocą innych narzędzi komunikacji.
  6. Wszelkie wątpliwości lub pytania należy kierować na podany adres email: trinitie215@gmail.com.

Jak należy przygotować książki do zwrotu?

• usuń foliowe okładki, jeśli takie umieściłaś/łeś na książce
  • usuń zapisane ołówkiem notatki
  • zwróć uwagę na czystość i estetykę książki
  • wyprostuj pogięte kartki lub sklej rozdarcia