Szkolny Konkurs Czytelniczo-Językowy 2020 rozstrzygnięty

W związku z obchodzonym 23 kwietnia Światowym Dniem Książki biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas 4-8 naszej szkoły do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Czytelniczo-Językowym. Celem konkursu było m.in. motywowanie do czytania literatury obcej, doskonalenie umiejętności czytania, wzbogacanie leksyki z języka angielskiego oraz przełamywanie nudy, czyli sposób na majówkę w czasach koronawirusa.

Uczniowie po przeczytaniu przeznaczonego dla swojej grupy wiekowej e-booka mieli za zadanie wykonać przygotowane dla nich ćwiczenia w języku angielskim. Dla uczniów młodszych przeznaczona była Księga Dżungli. Starsza młodzież czytała zaś nowoczesną wersję Romea i Julii.

Spośród wszystkich uczestników wyłonieni zostali zwycięzcy konkursu:

• z klasy 5 – Mateusz Magiera
  • z klasy 6 – Zuzanna Duda
  • z klasy 7 – Alicja Kaczmarek

Serdeczne podziękowania dla uczestników oraz GRATULACJE dla laureatów konkursu !!!