Rambit Przyrodniczo-Ekologiczny

26 października 2012 r. w Szkole Podstawowej w Teodorowie odbył się Rambit Przyrodniczo - Ekologiczny   "Ziemia w Twoich rękach". Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI - Julia Szajnecka,  Natalia Terpińska i Klaudia Ziółkowska.  Po podsumowaniu wyników poszczególnych konkurencji okazało się, że nasze dziewczęta zajęły I miejsce!

Zadania konkursowe były bardzo różnorodne, a rywalizacja zacięta. W konkursie uczestniczyły wszystkie, oprócz gospodarzy,  szkoły podstawowe z Gminy Gostynin. Rambit Przyrodniczo - Ekologiczny był organizowany w SP w Teodorowie po raz pierwszy. Mimo to panie Ewa Masztakowska i Małgorzata Żuber znakomicie przygotowały tą imprezę. Wśród konkurencji znalazł się pokaz mody ekologicznej, należało też przygotować plakat o tematyce odpowiadającej tytułowi rambitu, a potem trzeba było pokonać trasę "biegu leśnego" najeżonego różnorodnymi konkurencjami:   rozpoznawanie leśnych ptaków, grzybów, układanie napisu z szyszek, trafianie szyszką do celu, a na zakończenie rozwiązywanie krzyżówki. Nasz trójosobowa drużyna, którą opiekowała się pani Elżbieta Matysek, świetnie się spisała, a jednocześnie doskonale bawiła. Gospodarze konkursu zaprosili też gości, którzy przedstawili ciekawą prelekcję o Gostynińsko- Włocławskim Parku Krajobrazowym i poprowadzili warsztaty ekologiczne. Na zakończenie uczestnicy konkursu otrzymali poczęstunek.

Naszym dziewczętom z klasy VI serdecznie gratulujemy, a gospodarzom dziękujemy.