Ziemia Gostynińska - moja mała Ojczyzna

Gdzie w niebie lśni gwiazda,
gdzie ptaki żyją w gniazdach,
gdzie słońce zachodzi i wschodzi,
gdzie kwiaty na łące,
gdzie sady kwitnące,
samotna ławeczka w ogrodzie.

Tu wszędzie jest moja Ojczyzna,
tu każdy kwiat do niej się przyzna,
źdźbło trawy najmniejsze podszepnie mi wiersze,
tu wszędzie jest moja Ojczyzna.

Od dziesięciu lat  w ZSPiG w Emilianowie organizowany jest konkurs o tematyce regionalnej - ,,Ziemia Gostynińska-moja mała Ojczyzna”. Jego celem jest  ukazywanie piękna „ naszych małych ojczyzn”, poszerzanie wiadomości o historii regionu oraz prezentowanie sylwetek zasłużonych mieszkańców.

Z naszej szkoły udział w konkursie wzięły:  Izabela Brzezińska Justyna Suwalska Agata Życińska i  Klaudia Rybińska (opiekun  p. Teresa Balcerzak)  i Dominika Sobańska ( opiekun p. Anna Nowicka).

Uczennice naszego gimnazjum uzyskały następujące wyniki:

1.       Izabela Brzezińska -  I miejsce za album poświęcony Panu Mieczysławowi Ostrowskiemu.
  2.       Justyna Suwalska  -       I miejsce za wiersze o „małej Ojczyźnie”,
  3.       Agata Życińska -           II miejsce za album prezentujący sylwetkę zasłużonego dla Białotarska - Pana Zygmunta Dzięciołowskiego -           Dyrektora Szkoły Podstawowej w Białotarsku
  4.       Klaudia Rybińska – wyróżnienie za prezentację rodzinnej miejscowości – Sokołów.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom i upominek, a  nauczyciele przygotowujący uczniów – podziękowanie i piękną książkę.