XVIII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

Uczniowie  Gimnazjum w Białotarsku w ramach projektu organizowanego    przez Centrum Edukacji Obywatelskiej ubiegali się o mandat posłów na XVIII sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Mieli za zadanie przeprowadzić w swoich szkołach debaty dotyczące szkolnych instytucji demokratycznych i ich funkcjonowania, a także udziału uczniów we współdecydowaniu o szkolnych sprawach. W piątek 20 kwietnia 2012 r. zostały ogłoszone wyniki i dowiedzieliśmy się, że nasze uczennice Ola Złotowska i Ania Rutkowska otrzymały mandat i będą reprezentantkami  województwa mazowieckiego   w sejmie. W  związku z tym 01 czerwca 2012 r. zasiadły  w ławach sejmowych.

Samorządność i demokracja w szkole - to tematy przewodnie XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, który zebrał się w Dniu Dziecka. Temat tegorocznej sesji nawiązywał do idei głoszonych przez Janusza Korczaka. Obrady izby otworzyły marszałek Sejmu Ewa Kopacz i marszałek Sejmu Dzieci i Młodzieży Zuzanna Zapotoczna z Publicznego Gimnazjum w Świdwinie. Rozpoczęcie obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży poprzedziło otwarcie wystawy „Nie ma dzieci - są ludzie. Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka", przygotowanej przez Rzecznika Praw Dziecka i Muzeum Harcerstwa.