XI Turniej Sztafet o puchar Wójta Gminy Gostynin

W dniu 30 maja 2017 r. ma stadionie przy ZSPIG  w Białotarsku odbyły się zawody lekkoatletyczne w biegach sprinterskich pod nazwą XI Turniej Sztafet o puchar Wójta Gminy Gostynin. Zostały przeprowadzone dwie konkurencje biegowe na dystansie 4 x 100 m oraz w Sztafecie Olimpijskiej 800 x 400 x 200 x 100, w których uczestniczyły dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W kategorii Sz.P. dziewcząt uczestniczyły szkoły: w Białotarsku, Emilianowie, Sokołowie, Teodorowie, Zwoleniu.

W kategorii Sz.P. chłopców uczestniczyły szkoły: w Białotarsku, Emilianowie, Sierakówku, Sokołowie, Teodorowie, Zwoleniu.

W kategorii szkół gimnazjalnych uczestniczyły szkoły w Białotarsku, Emilianowie, Lucieniu,  Sierakówku.

Po przeprowadzonych biegach w klasyfikacji końcowej wyniki przedstawiały się  następująco:

Sz. Podstawowe dziewczęta:

II miejsce – Zwoleń

III miejsce – Teodorów

Sz. podstawowe chłopcy:

II miejsce – Emilianów

III miejsce – Sierakówek

Gim. dziewczęta:

II miejsce – Sierakówek

III miejsce  - Lucień

Gim. chłopcy:

II miejsce – Sierakówek

III miejsce - Emilianów

W każdej kategorii pierwsze trzy miejsca były nagradzane pucharami, a kolejne miejsca pamiątkowymi dyplomami. Zawody odbyły się pod patronatem Wójta Gminy Gostynin Pana Edmunda Zielińskiego. Organizatorem był ZSPIG w Białotarsku oraz UKS „START” w Białotarsku, który ufundował puchary i pamiątkowe dyplomy.

Nad organizacją czuwał i prowadził zawody nauczyciel WF mgr Lucjan Lewandowski.