Zielona Szkoła w Zaździerzu

Uczenie się przez przeżywanie przynosi większe efekty, niż nauka w szkolnej ławce, dlatego jak co roku udaliśmy się na zieloną szkołę.

Wyruszyliśmy 22 maja o godzinie 9.00. Nasza grupa składała się z 26 uczniów z klas: III, II, oraz I b gimnazjum.

Miejsce zakwaterowania to Ośrodek Rekreacji, Rehabilitacji i Wypoczynku „12 Dębów” w Zaździerzu. Tam czekały na nas nie tylko ładne pokoje, a przede wszystkim smakowite posiłki, zawsze życzliwy personel oraz kadra, a także piękna pogoda.

Program zielonej szkoły był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Mieliśmy okazję poznać malowniczo położoną miejscowość w lesie nad jeziorem Ciechomickim. Podczas trzydniowego pobytu nie zabrakło takich atrakcji jak: park linowy, paitball, zabawy z profesjonalną animatorką, kalambury, ognisko oraz to co wywołało najwięcej emocji: wieczorne podchody. W ośrodku czekał na nas także kryty basen, dwie wanny SPA z hydromasażem oraz sauna rzymska.

Pobyt na zielonej szkole dostarczył nam nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Każdy z nas  miał okazję poznać swoje słabe i mocne strony.

Czas minął bardzo szybko. Do domu wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem miłych wspomnień.