Imieniny: Alicji, Edwina

KONKURS POLONISTYCZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH

„JĘZYK POLSKI TRAKTUJĘ POWAŻNIE!”

28 marca 2017 roku w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gostyninie odbył się zespołowy i indywidualny konkurs z języka polskiego, w ramach którego wyłoniono

MISTRZÓW SŁOWA POLSKIEGO.

Konkurs popularyzował język polski jako części polskiego dziedzictwa kulturowego, rozwijał postawy dbałości o piękno i poprawność języka polskiego, wykorzystywał posiadane umiejętności w praktyce.Podzielony był na dwa etapy. Etap pierwszy obejmował wcześniejsze samodzielne wykonanie zadania przez każdy dwuosobowy zespół. Uczniowie szkół gimnazjalnych mieli przygotować  projekt mapy mentalnej do wyboru z zakresu ortografii i interpunkcji, gramatyki,  poprawności językowej. Etap drugi obejmował zadania konkursowe w formie zamkniętej testu wyboru i otwartej /krótkiej odpowiedzi/ w zakresie wiadomości i umiejętności wynikających z podstawy programowej dla uczniów szkół poszczególnych kategorii wiekowych i skupiał się na sprawnościach językowych z zakresu m.in. frazeologii, fleksji, poprawnej budowy zdań, semantyki, ortografii, znaczenia wyrazów trudnych.

Klasyfikacja miała charakter zespołowy i indywidualny. Na podstawie punktacji zostali wyłonieni laureaci – zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej. Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy.

Gimnazjum w Białotarsku reprezentowały uczennice klasy pierwszej

Marta Balcerzak i Karolina Rędzikowska, które zdobyły pierwsze miejsce.

Serdecznie gratulujemy.