Konkurs Logopedyczny

W dniu 15.06.2016 odbył się w naszej szkole Konkurs Logopedyczny "Piekna nasza mowa ojczysta" . Adresowany był do uczniów klas I - III. Cel konkursu wyrażał się w propagowaniu zasad kultury żywego słowa oraz wzbudzaniu motywacji do ich stosowania przez uczniów.

Konkurs odbył się w sali gimnastycznej. Zadania trójosobowych zespołów wyłonionych z poszczególnych klas były różne: autoprezentacja, wyścigi piórek, liczenie wron, wierszyk logopedyczny, łamańce językowe, językowy huragan.

Zmagania konkursowe przebiegały w atmosferze życzliwości ze strony widzów i komisji oraz dobrze rozumianej rywalizacji w gronie uczestników. Na szczególną pochwałę zasługuje postawa publiczności, która w skupieniu i z należytą powagą wysłuchiwała prezentacji swoich koleżanek i kolegów, po czym nie szczędziła tak oklasków, jak i słów uznania.

W konkursie wszystkie drużyny uzyskały 20 punktów i otrzymały jednakowe nagrody. Wysoka punktacja przyznawana uczestnikom konkursu świadczy o starannym przygotowaniu dzieci oraz o bardzo dobrym poziomie kultury słowa mówionego prezentowanym przez uczniów.

Serdeczne gratulacje zwycięzcom oraz gorące podziękowania wszystkim uczestnikom składają: dyrekcja, wychowawcy oraz pomysłodawca i organizator konkursu Grażyna Rutkowska