PODSUMOWANIE UDZIAŁU W PROGRAMIE WF Z KLASĄ

Początek naszego udziału w programie był taki sam jak u innych w tej i poprzednich edycjach. Nasz udział rozpoczęliśmy od Sosu, w którym ustaliliśmy nasz plan działania na cały rok.

Pomimo trudności z zaplanowaną Lokalną Akcją Sportową udało nam się ją zrealizować w ostatniej chwili, aczkolwiek musieliśmy zmienić całą zamierzoną imprezę.

Nasza LAS to Turniej sztafet o Puchar Wójta Gminy Gostynin.

W akcje zaangażowani byli wszyscy nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie.

Patronat honorowy nad całymi zawodami objął p. Edmund Zieliński – wójt Gminy Gostynin. Współpracowała z nami również KPP w Gostyninie. Przybyły policjant bezpłatnie podczas trwania zawodów znakował rowery zarówno uczniom jak i przybyłym gościom.

Pokaz dronów oraz krótkie filmy z naszych zmagań na bieżni realizował p. Andrzej Karwowski.

Wywiązywanie się ze zadań nastręczała nam małych trudności.

Wynikało to najprawdopodobniej z tego, że jesteśmy małą szkoła, a nasi uczniowie mieszkają w pobliskich wioskach i dojeżdżają do nas autobusami PKS-u; i wszelkie działania, jakie podejmowaliśmy musieliśmy tak dopasowywać w czasie, aby nasi uczniowie mogli powrócić do domu.

O ile pierwsze zadanie ścieżki- promujemy sport związany z naszą miejscowością-pokonaliśmy dość sprawnie i w miarę dobrze, to druga część – znajdź sportowe miejsce dla siebie – nastręczyła nam trochę trudności.

Związane było to z początkową niechęcią uczniów gdyż objaśnienie tematu zabierało trochę wych-fiz i upływał cenny czas na realizację tematów zajęć.

Doszliśmy do wniosku, że podzielimy się na 4 grupy. Grupy, jakie stworzyliśmy, to uczniowie, którzy mieszkają blisko siebie i mogą razem przygotować krótkie propozycje dotyczące miejsc, w których można uprawiać sporty, jakie lubimy. To, co grupy wypracują wciągu tygodnia, ( bo taki otrzymali czas) przedstawią na lekcji wych- fiz.

Po zebraniu wszystkich informacji każda grupa miała swoje ulubione miejsce, które służyło im nie tylko, jako dobre miejsce do przeróżnych form sportowych, ale było tez miejscem do „ładowania baterii” do dalszej pracę.

Były to: las w pobliżu miejsca zamieszkania, boisko szkolne, teren w pobliżu domu, który służył, jako boisko.

Miłym akcentem tej akcji było to, że jedna z uczennic przygotowała materiały dotyczące ciekawych miejsc sportowych, godnych uwagi w pobliskim Gostyninie.

Zwieńczeniem tej akcji było wykonanie plakatów na lekcji plastyki i umieszczenie ich na korytarzu szkoły.

Podczas realizacji naszych zadań staraliśmy się również, aby nasza akcja objęła również inne przedmioty.

Staraliśmy się realizować zadanie, które postawiliśmy sobie na początku w czasie obrad SOS.

W miesiącu maju została zorganizowana wycieczka, wprawdzie nie po najbliższej okolicy ale do Zakopanego. Uczniowie mogli zmierzyć się z górskimi szlakami oraz podziwiać piękno przyrody polskich Tatr.

Nasz udział i realizacja tak ambitnego przedsięwzięcia, jakim była ścieżka turystyczno – regionalna została w większej mierze zrealizowana. Niedociągnięcia i opóźnienia, jakie mamy wynikają z tego, że w początkowej fazie nie wzięliśmy pod uwagę dużego natężenia w miesiącach wiosennych (kwiecień, maj, czerwiec”) różnego rodzaju konkursów, zawodów, wycieczek i wyjazdów.

Planując zadania, jakie chcemy zrealizować trzeba wziąść pod uwagą zmienność pogody oraz kalendarz imprez zarówno szkolnych jak i pozaszkolnych.

Realizowane zadania w miarę możliwości były prezentowane na blogu.

Prosimy o wyrozumiałość, co do częstotliwości publikowanych przez nas artykułów i czasu, w którym się one ukazywały. Jest to nasz pierwszy udział w takim programie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również się spotkamy.

Bardzo dziękujemy za współpracę, pozdrawiamy wszystkich, którzy służyli nam radą i nas wspierali oraz tych, którym nie chciało się angażować w naszą pracę.

Życzymy udanych, aktywnych sportowo i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.