Podsumowanie działalności SKO

S – jak Szkolna

K – jak Kasa

O – jak Oszczędności

W naszej szkole od wielu już lat działa Szkolna Kasa Oszczędności, której opiekunem jest Pani Magdalena Frankowska. Mimo, że  zaangażowanie uczniów w oszczędzanie znacznie zmalało na przestrzeni ostatnich lat to i tak nadal jest grono uczniów, którzy w dalszym ciągu systematycznie oszczędzają. Dlatego też jak co roku nagrodziliśmy wybranych uczniów za systematyczne oszczędzanie.

W bieżącym roku szkolnym w ramach SKO oszczędzało 24 uczniów zarówno szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. Jak co roku we wrześniu ogłoszone zostały dwa konkursy „Mistrz oszczędzania” i „Najsytematyczniej oszczędzający uczeń”. W obu kategoriach przyznane zostały nagrody dla najbardziej zaangażowanych w oszczędzanie uczniów.

Nagrodę w Kategorii „Mistrz oszczędzania” już kolejny rok z rzędy zdobył uczeń klasy VI Dominik Sapiński. Widać nagrody mobilizują Dominika do aktywnego oszczędzania, co oczywiście bardzo nas cieszy.  Dominik w tym roku szkolnym wiele  razy wpłacał różnej wysokości kwoty na swoją książeczkę SKO dzięki czemu udało mu się zgromadzić sporą sumkę – na wakacje jak znalazł, chociaż mamy nadzieję, że Dominik mądrze spożytkuje uzbierane w ciągu całego roku szkolnego pieniądze.

W kategorii „Najsystematyczniej oszczędzający uczeń” przyznaliśmy aż dwie nagrody ponieważ zarówno uczennica klasy III Martyna Zalewska, jak i uczennica klasy VI Julia Jesionowska dokonały takiej samej liczby wpłat na swoje książeczki SKO w ciągu całego roku szkolnego.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim nagrodzonym, a przede wszystkim gorąco zachęcamy do systematycznego oszczędzania w ramach Szkolnej Kasy Oszczędności od nowego roku szkolnego.