Stypendium

Uczennica naszej szkoły Gimnazjum w Białotarsku Julia Szajnecka otrzymała stypendium w ramach unijnego projektu „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” realizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Wstępnym warunkiem zakwalifikowania się ucznia do tego stypendium było uzyskanie średniej ocen z 2 dowolnie wybranych przedmiotów matematyczno-informatyczno-przyrodniczych i języka obcego nowożytnego, obliczoną na podstawie świadectwa ukończenia klasy w roku szkolnym 2014/2015 na poziomie nie niższym niż 5,00 oraz średnia wszystkich ocen nie niższa niż 4,75. Ważnym argumentem otrzymania dofinansowania był wynik ze sprawdzianu szóstoklasisty nie niższy niż 36 punktów.

Stypendystka Julia Szajnecka będzie realizowała projekt w kierunku matematyczno-przyrodniczym.