Konkurs plastyczny "Godło Polski"

W listopadzie odbył się konkurs plastyczny dla klas I – III szkoły  podstawowej zatytułowany GODŁO POLSKI.  Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci, poczucia tożsamości narodowej, działanie na rzecz poszanowania  i utrwalenia wiedzy o symbolach narodowych, rozwijanie wrażliwości na piękno kraju, w którym żyjemy, tworzenie atmosfery zainteresowania własnym krajem jak i właściwego rozumienia słowa „Ojczyzna” i jej symboli oraz pobudzanie u dzieci wyobraźni artystycznej i kreatywności.

Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić w formie plastycznej godło Polski. Wszyscy wykazali się ogromną pomysłowością i inwencją twórczą w realizacji zagadnienia. Prace wykonano z różnorodnego materiału: piórek, waty, ryżu, kaszki, kulek bibułki, krepy. Wykorzystano też brokat, kredki i farby.