Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Najpiękniejsze wiersze dla dzieci

Troje uczniów klasy III Szkoły Podstawowej w Białotarsku w dniu 22 maja 2015r. uczestniczyło w miedzyszkolnym konkursie czytelniczym "Najpiękniejsze wiersze dla dzieci". Organizatorem konkursu była Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie. Nasi uczniowie zostali wysoko ocenieni przez komisję konkursową; Karol Gontarek zajął III miejsce, Sebastian Kurek otrzymał wyróżnienie, Martyna Osmałek - dyplom za udział.

Konkurs składał się z trzech części. W pierwszej dzieci odpowiadały na pytania sprawdzajace znajomość wierszy J. Tuwima, w drugiej części konkursu każde dziecko losowało rekwizyt i musiało podać tytuł wiersza z jakim go kojarzy. W trzeciej części uczniowie recytowali wcześniej przygotowane wiersze J. Tuwima.

Uczniów do konkursu przygotowała p. Jadwiga Sławińska. Trzecioklasistom serdecznie gratulujemy.