Przegląd Pieśni Wielkopostnej i Wielkanocnej

30 marca 2015r. w Domu Ludowym w Legardzie odbył się V Gminny Przegląd Pieśni Wielkopostnej i Wielkanocnej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Zuzanna Kafarska z piosenką „Powiedz ludziom, że kocham ich”, oraz Justyna Gościniak, która w języku jidysz wykonała piosenkę „Shalom”. Przybyłych na uroczysty występ gości powitała Pani Krystyna Janiszewska- Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin.

W Przeglądzie Pieśni Wielkopostnej i Wielkanocnej wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili między innymi: Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński, ks. kan. Ryszard Kruszewski Dziekan Dekanatu Gostynińskiego oraz Dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Białotarsku Adam Świderski.

Wszyscy wykonawcy wprowadzili  publiczność w atmosferę zbliżających się  Świąt Wielkiej Nocy.

Każdy z uczestników otrzymał słodkie upominki.